| Internt delnummer | RO-FP1308-R21-R |
|---|---|
| Tillstånd | Original New |
| Ursprungsland | Contact us |
| Toppmarkering | email us |
| Ersättning | See datasheet |
| Typ: | Wirewound |
| Tolerans: | ±10% |
| Leverantörs Device Package: | - |
| Storlek / Dimension: | 0.539" L x 0.510" W (13.70mm x 12.95mm) |
| Skärm: | Unshielded |
| Serier: | FLAT-PAC, FP1308 |
| betyg: | - |
| Q @ Freq: | - |
| Förpackning: | Tape & Reel (TR) |
| Förpackning / Fodral: | Nonstandard |
| Andra namn: | 513-1441-2 FP1308R21R |
| Driftstemperatur: | -40°C ~ 125°C |
| Monteringstyp: | Surface Mount |
| Fuktkänslighetsnivå (MSL): | 1 (Unlimited) |
| Material - Kärna: | Ferrite |
| Tillverkarens normala ledtid: | 14 Weeks |
| Ledningsfri status / RoHS-status: | Lead free / RoHS Compliant |
| Induktansfrekvens - Test: | 100kHz |
| Induktans: | 210nH |
| Höjd - Sittande (Max): | 0.315" (8.00mm) |
| Frekvens - Självresonans: | - |
| detaljerad beskrivning: | 210nH Unshielded Wirewound Inductor 68A 0.24 mOhm Max Nonstandard |
| DC-resistans (DCR): | 0.24 mOhm Max |
| Nuvarande omdöme: | 68A |
| Nuvarande - Mättnad: | 72A |
| Email: | [email protected] |