| Internt delnummer | RO-BZX884-B20,315 |
|---|---|
| Tillstånd | Original New |
| Ursprungsland | Contact us |
| Toppmarkering | email us |
| Ersättning | See datasheet |
| Spänning - Zener (Nom) (Vz): | 20V |
| Spänning - Framåt (Vf) (Max) @ Om: | 900mV @ 10mA |
| Tolerans: | ±2% |
| Leverantörs Device Package: | DFN1006-2 |
| Serier: | - |
| Effekt - Max: | 250mW |
| Förpackning: | Original-Reel® |
| Förpackning / Fodral: | SOD-882 |
| Andra namn: | 1727-5621-6 568-7110-6 568-7110-6-ND |
| Driftstemperatur: | -65°C ~ 150°C |
| Monteringstyp: | Surface Mount |
| Fuktkänslighetsnivå (MSL): | 1 (Unlimited) |
| Tillverkarens normala ledtid: | 8 Weeks |
| Ledningsfri status / RoHS-status: | Lead free / RoHS Compliant |
| Impedans (Max) (Zzt): | 55 Ohms |
| detaljerad beskrivning: | Zener Diode 20V 250mW ±2% Surface Mount DFN1006-2 |
| Ström - Omvänd läckage @ Vr: | 50nA @ 14V |
| Bas-delenummer: | BZX884B20 |
| Email: | [email protected] |